Somersize Yöntemi İle Yiyerek Zayıflamaya Ne Dersiniz?

yiyerek-zayiflama-diyeti-1Bu diyetin adını koyan kişi başına gelen bir olaydan esinlenerek ismini koymuştur. Kendisi Fransa’da tatildeyken şahane bir yemek yediğini söylüyor. 9 Yıldan beridir Somersizin düşüncelerine inanabilmenin oldukça da zor geldiğini belirten birisiydi kendisi. Orada bulunan yemekler peynir, salata, sosis, et, balık, bol sebzelerdi. Ancak akşam yemeğinin eğlencesi de sadece bu yemekler ile sınırlandırılmamaktaydı; tatlılar da krema brulee, peynirli kek ve üstünde çilek bulunan çikolata tatlısı.

O dönemler kilo verilmek için tüketilen bu Fransız yemeklerine şaşıyordu. Nasıl olabiliyordu bu? Amerika’lılar, kilo aldırmakta olan gıdaların zararlı olduklarını düşünmektelerdi. Beyaz tahıllarda, kanser kalp hastalıkları riskş yüksekti. Fransız’ların gıdaları yağsız gıdalar ve dünya üzerinde kalp hastalıkları riski en düşük olan gıdalar arasında.

Bu tatilden sonra da Fransız gıdalarını araştırmaya koyulan bu yöntemin buulan kişi yüzyıllardır bilinmeyen bir bileşen keşfetti. Proteinlerin ve yağların karbonhidrat türlerinden ayrılmaya devam ediyor olmaları, fazla kilo alma ve kalp krizi riskini yükseltme, Fransızların yemiş olduğu gıdalar sindirim sisteminin çalışabilmesine ve yine kilo kontrolüne ardım etmektedir. Oldukça çekişmeli teori olduğu düşünülüyor bunun sebebi bilimsel bir  taraf tarafınca desteklenmiyor fakat ince belli olmayı ve çok daha iyi hissetmeyi hedef almıştı kendisi.

Beslenme uzmanları da vücudunuz üstünde çalışmaları yaptıktan sonra kiloların, kontrolünü sağlamakta olan gıdaların programlarını düzenledi. Aslında bu bir mucize idi. Son derece kolay olmuştu. Yiyecekler çok güzeldi ve kırk yaşından sonra kilolarından kurtulmuştu. Salata ile küflü peynir sosu, esmer pirinç ile sığır eti ve tere yağlı olan gıdaları yiyerek hala kilo verebiliyor kendisi. Kalçaları ise tam olarak 20’li yaşlarında olduğu gibi oldukça zayıf. Bu son derece şaşırtıcı yeni olan keşfi dünya üstünde söylemek istiyor. Kaloriler veya yine yağ gramlarını saymanıza asla gerek yok aslında veya hazır gıdaları yemeye gerek yok e zararlı hapları da asla kullanamyın. Bu diyet programı ile oldukça lezzetli bir çözüm bu. Adını ise somersizing olarak isimlendirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir