Göbek eritmek için kolay egersizler

Doğum, ameliyat, düzensiz beslenme sonucu oluşan göbeğinizden günde 15 dakika göbek eritme hareketleri yaparak kurtulmanız mümkün! Bu size hayal şeklinde mi geliyor? O halde, Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa’nın önerdiği 5 ggrup eritme egzersizini deneyin ve mucizeye kendi vücudunuzda şahit olun!

Hem tüm vücudu çalıştıran hem de hızlı ggrup eritmeyi elde eden egzersizleri yaparken motivasyonunuzu çoğaltmak için hızlı şarkılar eşliğinde yapın. Örneğin, Beyonce’nin Single Ladies şarkısı, spor için iyi bir motivasyon şarkısıdır. Hazırsanız, ggrup eritme hareketlerine başlıyoruz.

Okan Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa’nın önerdiği 5 karın egzersiziyle, günde 15 dakikada daha sıkı bir karınla yazı karşılayabilirsiniz. Mgrup eritme hareketlerini günde maksimum 50 kez yapın. Çünkü fazla meydana getirilen egzersiz aşırı aşırı kas yorgunluğuna niçin olabilir. Bu durumda kendinizi yaralayabilirsiniz. Egzersizler esnasında nefesinizi asla tutmayın. Zorlandığınız noktada nefes vermeye çalışın. Karın kası çalışırken en zorlanılan nokta kalktığınız noktadır. Bu pozisyonda verilen nefes yorgunluğuna yol açan laktik asit birikimini engeller.

1) Plank

Egzersiz programlarının eğer olmazsa olmazı plank’tır. Plank ile vücutta birden fazla bölge çalışabilirsiniz ve karın bölgesi için oldukça etkilidir. Yüz üstü pozisyonda, eller karşıyı gösterecek şekilde önkollar üzerinde duruyoruz. Daha sonrasında sırayla göğsü, kalçayı ve bacakları yerden kaldırıyoruz. Sadece önkollar ve ayak parmak uçları yerle temasta olmalıdır. Bu pozisyonda 20 saniye bekliyoruz. Bünde 1 kez yapmanız yeterlidir. 2’nci gün de 20 saniye yapıyoruz. Daha sonrasında her 2 günde 1, süreyi 10 saniye artırıyoruz.

2) Köprü Kurma

Sırtüstü pozisyonda ayak tabanları yerde olacak şekilde dizleri büküyoruz. Düz bir hat halinde kalçamızı kaldırıyoruz. Son noktada 5’e kadar sayıyoruz. Yavaşça bırakıyoruz.

Ü) Crunch

Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü mekik çeker şeklinde sola doğru kalkın, aynı anda sol dizinizi kendinize doğru çekin. Sağ dirseğinizi sol dizine değdirmeye çalışın. Hemen peşinden sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmeye çalışın.

4) Simit Egzersizi

Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, ön kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca basın. Kalça ve bacaklarınız durağan(durgun) olacak şekilde gövdenizi sağa çevirmeye çalışın. Hemen arkasından sola doğru çevirin.

5) Yan karın Egzersizi

Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, ön kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca basın. Kalça ve bacaklar durağan(durgun) olacak şekilde sağ yana doğru eğilin. Hemen arkasından sola doğru eğilin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir