Beslenmenize Göre En Uygun Diyeti Nasıl Belirlersiniz?

Yaz geldi artık, oldukça sıkı bir çeşit diyet ihtiyacınız bulunuyor. Size en uygun hangi diyet var? Uzmanların tavsiye ettikleri beslenme unsurlarına kulak vermelisiniz. Bunların hepsinin birleştikleri nokta yine en iyi kilo verme diyetidir yine sizin sonuna kadar rahatlıkla takibini yapabileceğiniz bir çeşit program olmaktadır.   Şüphesiz herkes oldukça hızlı ve problemsiz bir şekilde kilo verebileceği sihirli bir çeşit diyet istiyorlar. Bu ne kadar doğru? İşin gerçeği ile yüzleşmelisiniz. Böyle bir çeşit sihirli reçete maalesef elimizde yok. Ayrıca oldukça hızlı bir şekilde kilo verebileceğiniz diyet listesi hazırlanabilir ancak bu kilolar aynı oranda oldukça hızlı bir biçimde geri alınır.

Sağlıklı Bir Diyetin Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli bir egzersiz planı, bütün besin gruplarınca derlenen bir menü, uzmanlar tarafından hazırlanmalı, yavaş ve istikrarlı olmalı, yemek periyotları bulunmalı, fazla ilaç desteği gerektirmeyecek, sevdiğiniz içecek ve gıda türlerinden olacak, bilimsel olacak ve bir destek türü planı olacak ve oldukça fazla su içmenizi sağlayacak. İşte tüm bunlar sağlıklı bir diyetin anahtarıdır.

Yeme Stilinize Uygun Mu?

Eğer ki diyet planı sizin için günde altı öğün kadar yemenizi öneriyorsa ve sizde günde sadece iki öğün yemeye alışık iseniz bu diyet programı sizin pek işinize yaramayacaktır. Sıklıkla seyahat etmekte olan veya dışarı da yemek yemekte olan biri iseniz, ev yapımı olan gıdalara ağırlık veren diyet de sizler için çok fazla uygun değildir.

Ömrünüzün Sonuna Kadar Yapabilir Misiniz?

Diyet yapma süresini kısa zaman dilimine sıkıştırmak yerine bir yaşam boyu beslenme alışkanlığı olarak düşünmeniz çok daha iyi olacaktır. Bir diyete başlamaya karar veriyorken yine o diyete ömrünüzün sonuna kadar uyabilecek misiniz? Eğer uyumayacaksanız en başından hiç zahmet etmemelisiniz.  Yine size önerilmekte olan diyet listesinde olan gıdaları hazırlayabilmek için mutfakta geçirecek oldukça yüksek oranda vaktiniz var mı? Yemeklerin yanlarında içmenizin tavsiye edildiği çeşitli içecekleri içmeniz uzun zamanda bütçenizi sarsıyor mu? Eğer ki bütçenize de zarar veriyorsa erken bir şekilde bu diyet planına son vermeniz gerekiyor.

Ne Kadar Hızlı Kilo Verirsiniz?

Yarım kilo yağ yine 3.500 kalori ediyor. Zayıflamak için oldukça yüksek oranda yağ yakmalısınız. Oldukça hızlı kilo verdirmekte olan çeşitli diyetler genel olarak yağ değil yine su kaybetmenize sebep oluyor. Özellikle de diyet başlangıcında ilk evreler olarak oldukça hızlı kilo kaybı yaşanmakta ise bunun sonucunda da yine su kaybından kaynaklanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir