Baştan Sona Yenilenmenizi Sağlayacak Diyet Listesi

Diyet-Yaparken-Yapılan-15-HataMetabolizmanızı tam anlamıyla güçlendirip çeşitli yağlarınızdan kurtulmanın vakti geldi de geçiyor bile. Sıfırlama diyeti sayesinde kilo vermeyi oldukça keyifli bir hale de getirebilmeniz kesinlikle mümkündür. Ayrıca keyiflidir bunun sebebi her çeşit besin grubu içerisinden yiyerek hiç aç kalmadan oldukça sağlıklı bir biçimde kilo verebilirsiniz. ‘Body Reset” diyet yazarı olan harley Pasternak yine sıfırlama diyeti olan bu diyeti tanımlamaktadır.

Onun tanımına göre;” dış görünüşünüzü baştan aşağıya kadar değiştirebilecek olan bu sıfırlama diyeti yine 5+5+5 olarak 3 evreden oluşmaktadır. Her gün içerisinde yine 5 öğün tüketerek açlığınızı yok edebilirsiniz. Hareketli yaşam tarzınızı tercih ederek yağ yakımını yine çok daha hızlandırabilmeniz mümkün.

Ünlülerin Kullandığı Sıfırlama Diyeti

Kim Kardashian, Rihanna benzeri çeşitli ünlüler ile çalışıp onların forma hızlıca girebilmelerini sağlamakta olan Pasternak sıfırlama diyetini yapan bireylerin kesinlikle kilo verebileceklerini anlatıyor. Yine ilk 4 gün, gün içerisinde 3 sefer hazırlayabileceğiniz püre ve sadece iki ara öğünden oluşmaktadır. Tüketeceğiniz gıdalara alşabilmek zor olsa dahi ilk 5 günden itibarenvücudunuz alışmaktadır. Yine açlık çekeceğinizi de asla düşünmemelisiniz. Bu öğünlerin her briinde yeteri oranda yemek tüketebiliyorsunuz. Beslenmenize ek olarak da hareket edebileceğinizi de asla unutmamanız gereklidir. Gün içerisinde sadece 45 dakika süren yürüyüşler beraberinde metabolizmanızı da hızlandırmanız mümkündür. Yine bu öğünleri hazırlayabilmeniz oldukça kolaydır. Çok daha öncelerden tükettiğiniz gıdaları buzdolabından çıkararak hazırlayabilmektesiniz. Gıdaların çoğu meyve ve yine sebzelerden oluşmaktadır.

Diğer 5 gün içerisinde yine püre yeme sayısı 2 öğüne kadar düşüş göstermektedir. Yine 1 ana öğün ve yine 2 ara öğün beraberinde bir günü tamamlayabilmektesiniz. 45 dakika süren yürüyüşe ek olarak bacak, karın, kol egzersizlerini her gün yapmalısınız. Bu egzersizlerin her biri 4 – 5 dakika sürmektedir. Yapacağınız bu hareketleri yine egzersizler başlığı altında da bulabilmeniz mümkündür.

Son beş gün içerisinde üç ana öğünün bir adetinde püre diğerlerinde normal takılıyorsunuz. İki ara öğün yapıp diyet listenizi tamamlamış, bitirmiş olacaksınız. Yine 45 dakika süren yürüyüşleri de 15 dakika daha uzatıp 1 saate kadar tamamlayabilirsiniz ve vücut direncinizin güçlenebilmesi için önem arz etmektedir. Yürüyüşlere ek olarak evinizde derahatlıkla yapabileceğiniz saatlik egzersizleri de yapın.

Diyetin Listesi

Kahvaltı:

5 adet badem, kabuklu doğrancak, kırmızı elma, muz, 15g yoğuırt yağsız olacak, bir bardak süt, yağsız olmalı yarım çay kaşığı kadar toz tarçın. Bunları ilk bademler ezilniceye kadar karıştırın. Arkasından farklı malzemeleri eklemelisiniz. Dilediğiniz kıvama kadar karıştırmalısınız. Tükktin.

Öğle:

120 gram kadar dondurulan frambuaz, 29g dondurulan yaban mersin, portkal yarım olacak, yarım çay kaşığı kadar da protein tozu, bir yemek kaşığı keten tohumu. Tüm malzemeleri rondodan geçirin ve püre yaparak tüketin.

Akşam

Malzeme listesi: 60g kadar ıspanak, bir tane kabuksuz doğranan armut, bir adet üzüm, 150g kadar da yoğurt yağsız olacak, 2 yemek kaşığı kadar da avokado, iki yemek kaşığı limon suyu. Bütün bu malzemeleri dilediğiniz kaıvama kadar karıştırmalısınız.

Yukarıdakileri bildiğiniz üzere her gün güzel bir şekilde hiçbir şekilde sapma olmadan tükettiğiniz takdir de çeşitli fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Vücudunuz kendini tam anlamıyla yenileyecektir ve bu yenileme sayesinde son derece harika bir vücuda sahip olac

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir