1 Ayda 7 KG Zayıflatacak Ekonomik Diyet!

Bu diyetimizde yine sizlere bir ay içerisinde çok daha net bir deyim ile 30 gün boyunca 7 kg zayıflatacak bir çeşit diyet vereceğiz. Diyet esnasında gün içerisinde 3- 4 sefer yemek yiyebilirsiniz. Her seferinde de toplamda 400 kadar kalori alabilirsiniz. Bu yine gün içerisinde 1400 kalori etmektedir. Bir günde 4 saatten fazla aç kalmamalısınız. Yine ilk dört gün süresince yemeklere tuz da atmamalısınız. Bunlara ek olarak işlenmiş olan, yarı üretilmiş olan çeşitli besinlerden de mutlaka uzak durmaya çalışın. Makarna, simit, muz ve benzeri çeşitli karbonhidratlardan da uzak durmalısınız. Bir gün süresince 2 litre kadar su içmeniz yeterlidir. İçtiğiniz bu suya da zencefil kökü, limon, salatalık ve nane yaprakları da katabilirsiniz rahatlıkla.

4 Gün Sınırlama Var

Sınırlamalara gelecek olursak ilk 4 gün maalesef ibraz kısıtlıyor. Ancak4 günden sonra yine 4 saatte bir olarak 400 kalori yiyebilirsiniz ve her yemek de tekli doymamış yağlar içerir. Başka şekilde olmamalıdır yoksa diyetin bir anlamı kalmaz.

Günlük temel tüketim olarak sebze, meyve, zeytinyağı, çeşitli tahıllar, fasulye, bakliyat, fındık ve baharatlardan oluşmaktadır. Bir hafta içerisinde sadece 2 kez balık ve yine deniz ürünleri, yine hafta içerisinde bir kez yumurta ve yine peynir, yoğurt ve yine ayda 1 kez de kırmızı et ve yine çirniyyat tüketebilirsiniz.

Sabah 2 Dilim Ekmek

Sabahları 2 dilim kadar kepekli ekmeğiniz, 1 porsiyon kadar meyveniz, 5 adet kadar da zeytin ile 1 bardak yağsız süt tüketeceğiz. Ara öğün olarak bir adet de taze meyveniz, öğle vaktinde zeytin yağlı sebze yemeği ve yine küçük bir kase de az yağlı olan yoğurt ile kepekli ekmek tüketeceksiniz. Az miktarda pilav ve yine bolcana yeşil salata tüketeceksiniz.  Akşam ise balık veya tavuk ile zeytin yağlı sebze yemeği, kepekli ekmek ve bolcana yeşil salata tüketeceksiniz. Yatamadan önce de 1 adet meyve yine bu meyve az şekerli veya şekersiz olmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir